במסוק עם ארכיאולוג מעל מגידו

במסוק עם ארכיאולוג מעל מגידו

  • תצלומי אוויר חרבת קאייפה

לפני מספר ימים התקשר אלינו עקיבא וביקש לצאת אתנו לסיור אווירי מעל מספר תלים היסטוריים על מנת לבצע תצלומי אוויר של מגידו ושל תל קייאפה באזור בית שמש. בדרך כלל אנחנו מקבלים פרוייקט ויוצאים לבצע אותו עם או בתוך כלי הטייס ועם צלם. הפעם עקיבא ביקש להצטרף אלינו ולצלם במקביל אלינו. כפי שכבר הבנתם, אם קראתם עלינו בדף אודות או צוות, אנחנו מאוד גמישים ונענים ברצון לבקשות של הלקוחות. כך יצא שיצאנו במסוק צוות מורחב – הטייס, לביא, צלם שלנו, והארכיאולוג מצויד גם כן במצלמה.

בהתחלה הצפנו לכיוון מגידו ובדרך שמענו קצת על ההיסטוריה המרתקת של תל מגידו. מסתבר שעיסוק בתצלומי אוויר מביא אותך ללמוד על המון תחומים. כך שמענו שיש מסורת נוצרית שמספרת על כך שמלחמת סוף העולם – מלחמת גוג ומגוג תתחיל בתל מגידו שנקרא בלטינית armagedon. מה שקצת הלחיץ אותנו היה שעל פי המסורת הזו רק מאמינים בישו ישרדו את המלחמה הזו. טוב… נקווה לטוב.

בכל מקרה הסיבה למסורת הזו נובעת מכך שמגידו הייתה עיר מאוד חשובה שישבה בנקודה אסטרטגית קריטית ולכן היו הרבה מלחמות בעבר סביב העיר. בתצלומי האוויר אמנם לא רואים את מערכת המים התת קרקעית המפוארת של העיר, אבל ניתן לראות שרידים של ארמונות, שערים ואת מה שנשאר או לא נשאר מהחומות האדירות והמבוצרות של העיר העתיקה בת 5000 השנים.

בהמשך טסנו לתל קייאפה ליד צומת האלה ופתאום קלטנו כמה היסטוריה יש בארץ הזו. כל גבעה, שלנו נראית כמו גבעה טבעית, הייתה בעבר עיר שבה חיו, סחרו, נלחמו ומתו אנשים שחיו בארץ הזו לפני אלפי שנים.

הטיסה עם … הארכיאולוג הייתה הרבה יותר מאשר טיסה למטרת תצלומי אוויר בשבילנו.

עוד מהפרויקטים שלנו: