תצלומי אוויר – מפעלי ים המלח

תצלומי אוויר – מפעלי ים המלח

  • תצלום אוויר ים המלח

אחת לחודשים אנחנו יורדים למפעלים ים המלח על מנת לצלם את תחנת הכוח החדשה הנבנית בתחום המפעלים. תצלומי האוויר שלנו מספקים לחברה הקבלנית אמצעי להציג את התקדמות העבודות ועמידה בזמנים בפני אבנר שהינה חברת בת של ענקית האנרגיה הספרדית, אבנגואה, שקיבלה את פרויקט הקמת תחנת הכוח בתוך המפעלים. בשנת 2010 אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה הקמה של תחנת כוח בהספק של עד 400 ואט בתוך תחום המפעלים. כיל החליטה להקים תחנה קצת יותר קטנה ממה שאושר לה הפועלת האנרגיה תרמו-סולארית. כאמור אבנר קיבלה את הפרוייקט וחברת סימנס תתקין את הטורבינה. עד אמצע שנת 2015 ההתחנה צריכה להתחיל לפעול ואנחנו עד התאריך הזה נמשיך התצלומי אוויר למטרת מעקב אחר פרוייקטים.

אם שאלתם את עצמכם מה מדינת ישראל תעשה עם עתודות הגז הטבעי שנמצאו בים התיכון, אז הינה אחת מהתשובות. תחנת הכוח הזו, שאחריה אנחנו עוקבים בעזרת תצלומי אוויר, היא תחנה שעובדת בנצילות מלאה רק על גז. היא מצטרפת לעוד שתי תחנות דומות, אחת במישור רותם שכבר קיימת והשנייה בבית הזיקוק בחיפה שנמצאת בשלבי תכנון וביצוע כרגע (לרווחת תושבי חיפה והסביבה). על פי הסכם קודם עם מצרים, מדינת ישראל הייתה מחויבת לרכוש את הגז ממצרים. המהומות במצרים ולבסוף סדרת הפיצוצים לאורך תווי הצינור המצרי הורידו מהבמה את ההסכם עם המצרים והפכו את קידוח תמר לספק הגז היחידי של תחנת הכוח של כיל במפעלי ים המלח.

אם מדברים על מספרים אז מדובר בעסקה ובכמות של 2.5 מיליארד קוב גז ובסכום שיכול להגיע עד 6 מיליארד דולר. מעניין כמה כסף מפעלי ים המלח מרוויחים בשביל לסגור עסקאות כאלו ? כנראה שקצת יותר מאיתנו. מקווים שלמדתם משהו על פרוייקט יפה של תצלומי אוויר אותו אנחנו מבצעים בים המלח.

תגיות:
עוד מהפרויקטים שלנו: