תצלומי אוויר בשלג – קו הרכבת לירושלים

תצלומי אוויר בשלג – קו הרכבת לירושלים

  • צילום אווירי קו הרכבת החדש לירושלים
  • צילום אווירי - ירושלים בשלג
  • צילומי אוויר שלג בירושלים
  • תצלומי אוויר ירושלים

לכל מי שעוד לא מעודכן בימים אלו ממש עובדים בשיא המרץ על קו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושלים (אם אתם לא מאמינים צפו בתצלומי האוויר שבסרטון הבא.) הקו הזה יתחבר לקו הקיים בין נתב”ג למודיעין. כשאנחנו אומרים עובדים במרץ אז זה באמת עובדים במרץ. עובדה שלמרות השלג שירד במגה סופה שהייתה בדצמבר 2013 העבודות נמשכו במרץ ואף תועדו על ידינו. כך אתם מוזמנים לצפות בתצלומי אוויר בסרטון שצילמנו מיד לאחר הסופה כשהשלג עדיין מכסה את ירושלים.

קצת נתונים על קו הרכבת ההולך ונבנה ממש מתחת לרחפן שלנו. אורך הקו הוא 38 קילומטרים ובתוכם 20 קילומטרים הם מנהרות, חלקן כפולות. בנוסף נבנים 10 גשרים (כמו זה שאתם יכולים לראות בתצלומי האוויר שבסרטון) אורכם הכולל הוא 6 קילומטרים והם נבנים בגובה רב כמו שניתן לראות אף בנסיעה בכביש 1 לפני הכניסה לירושלים, לא צריך תצלומי אוויר לשם כך…

חשוב להבין שהקו הזה הוא אחד ממיזמי התשתית הגדולים ביותר במדינת ישראל. עלות הקמת המיזם תגיע ככל הנראה ל-9 מיליארד שקלים. תחנת הרכבת בירושלים תהיה, דרך אגב, בעומק 80 מטרים מתחת לפני האדמה (שם לא נוכל לעשות תצלומי אוויר) בין בנייני האומה לבין התחנה המרכזית של ירושלים. בשעות השיא יפעלו 3 רכבות בשעה. יכול להיות שאם יהיו 2 מיליארד שקלים ספייר יאריכו את קו הרכבת עד ממילא ואז נוכל להמשיך בנסיעה עד שער יפו בעיר העתיקה. זה כמובן כרוך בחציבת עוד מנהרה.

2 מיליארד דרך אגב היה הסכום אותו העריכו ברגבת ישראל כנגרש להקמת הקו וכאשר המספר קפץ ל-6 האוצר עצר את הפרוייקט. אחר כך הם נתנו אור ירוק והיום מבינים שזה יעלה אף יותר מזה. חלק קטן מהתקציב הזה מוקדש למעקב אחרי התקדמות הפרוייקט וכאן אנחנו נכנסים עם הרחפן שלנו ועם תצלומי אוויר סטילס ווידאו גם בקור העז ובשלג.

תגיות:
עוד מהפרויקטים שלנו: